سه شنبه، 30 شهریور 1400

مطالب و مقالات

نمای کرتین وال چیست و چه تفاوتی با نماهای ساختمانی دیگر دارد؟

نمای کرتین وال چیست و چه تفاوتی با نماهای ساختمانی دیگر دارد؟

هنگامی که به یک ساختمان نگاه می‌کنیم، آنچه برای اولین بار توجه ما را به خود جلب می کند، ظاهر و نمای آن ساختمان است. در واقع باید بگوییم، که نما، پوسته هر ساختمان است و نقش بسیار مهمی در زیبایی، جذابیت و عایق‌بندی ساختمان‌ها ایفا می‌کند. معمولا در طراحی نمای ساختمان، معماران و سازندگان با توجه به شرایط آب و هوایی، موقعیت جغرافیایی، تعداد طبقات ساختمان، سلیقه افراد و بودجه‌ای که وجود دارد، به انتخاب نوع مصالح مربوط به نمای ساختمان اقدام می‌کنند. نمای بیرونی ساختمان...

رفع نم و رطوبت دیوارهای خانه بدون تخریب با روش های ساده

رفع نم و رطوبت دیوارهای خانه بدون تخریب با روش های ساده

رطوبت یک مشکل واقعی برای بسیاری از افراد است که در مناطق مرطوب زندگی می کنند. وجود نم و رطوبت منزل به دیوارها و وسایل خانه آسیب می رساند و ممکن است باعث ایجاد مشکلات بهداشتی در اطراف شما گردد بنابراین رفع نم و رطوبت اهمیت ویژه ای دارد. برای رفع نم و رطوبت منزل همیشه نیاز به تخریب نیست و با استفاده از راهکارهای موثر که در این بخش از نمناک آورده ایم، می توان نم و رطوبت را رفع کرد.

درز انقطاع

درز انقطاع

درز انقطاع و آب بندی نما برای جلوگیری از خسارت و کاهش خرابی ناشی از ضربه ساختمانهای مجاور به یکدیگر ، بویژه در زمان وقوع زلزله ، ساختمانهایی که دارای ارتفاع بیش از ۱۲ متر یا دارای بیش از ۴ طبقه هستند ، باید به وسیله درز انقطاع از ساختمانهای مجاور جدا شوند .

طراحی نما چیست؟

طراحی نما چیست؟

نما، چهره ساختمان را نشان می دهد که معمولا به بخش جلویی اشاره دارد. این بخش، قطعه جدایی ناپذیر در طراحی کلی یک ساختمان است و به طور خلاصه این فرصت را در اختیار طراح قرار می دهد تا به سازه‌اش شخصیت و هویت بدهد.

مهندس محاسب کیست؟

مهندس محاسب کیست؟

مهندس محاسب ساختمان که معمولا یک مهندس عمران حرفه ای نیز میباشد، کار محاسبات ساختمانی را انجام‌ می‌دهد. این محاسبات انواع محاسبات فنی، ایمنی، اقتصادی را شامل میشود. مهندس محاسب یک طرح کلی از نقشه‌هایی که توسط معمار کشیده شده است را در زمینه نوع سازه (فولادی یا بتنی) و حتی نوع و چگونگی سازه و جزئیات آن‌ها را‌ شرح می دهد.

برگه استحکام بنا چیست و در چه مواردی نیاز است؟

برگه استحکام بنا چیست و در چه مواردی نیاز است؟

آیا با اهمیت برگه استحکام بنا آشنایی دارید؟ شهرداری برای صدور پایان کار برخی ساختمان‌ها، مالک را ملزم به تهیه و ارائه برگه استحکام بنا می‌کند.

allpile

allpile

برنامه AllPile برای ویندوز ظرفیت بار شمع را به طور کارآمد تجزیه و تحلیل می کند  

اجزای سازه های فولادی

اجزای سازه های فولادی

احداث ساختمان به منظور رفع نیازانسانها صورت گرفته ومهندسین ومعماران مسئولیت طراحی واجرای مناسب ساختمان رابرعهده دارند.